عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است که حلقه مفقوده صنعت خودرو ایران، عدم وجود سیاست منسجم به منظور ارتقاء توانمندی های این صنعت است.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است که حلقه مفقوده صنعت خودرو ایران، عدم وجود سیاست منسجم به منظور ارتقاء توانمندی های این صنعت است.
سه‌شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۸
رضا انصاری

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، رضا انصاری اظهار داشت: باید دولت جدید در حوزه سیاست گذاری و بومی سازی تکنولوژی و ارتقاء توانمندی های صنعت خودرو سیاست منسجمی را تدوین نماید.

نماینده داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در صورتی که در حوزه سیاست های کلان تجاری، صنعتی، پولی  و تحقیق و توسعه، سیاست منسجمی در کشور تدوین و دنبال شود بی شک می توان به شرایط خوبی در توسعه صنعت خودرو در کشور دست یافت.

وی با تاکید بر اینکه امروز تعامل هوشمندانه لازمه توسعه صنعتی و اقتصادی در جهان است، یاد آورشد: باید نحوه تفاهمات و همکاری ها در صنعت خودرو ایران به صورتی باشد که منجر به انتقال تکنولوژی و ارتقاء توانمندی های تولیدی در کشور شود.

وی خاطرنشان کرد: با انتقال تکنولوژی و تمرکز در جهت افزایش داخلی سازی و همچنین بومی سازی تکنولوژی در صنعت خودرو ایران، می توان بر هر گونه تغییر در جریان همکاری ها که طبعا بازار و قیمت ها را متاثیر می کند فائق آمد.

وی با اشاره به اینکه در دنیا تکنولوژی از جمله عوامل  کلیدی دستیابی به مزیت رقابتی است، تاکید کرد: امروز یکی از ابرازهای تحقق اقتصاد مقاومتی و دستیابی به رشد و توسعه، استفاده از دانش و تکنولوژی روز دنیا بدون وابستگی به شرکت‌های خارجی است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: وزارت صنعت و معدن در دولت دوازدهم باید تلاش کند تا در صنعت خودرو تکنولوژی های کلیدی و اساسی که به نوعی در ایجاد مزیت رقابتی در صنعت خودرو موثر است بومی سازی شوند تا توانمندی ها در حوزه خودروسازی ایران گسترش یابد.

انصاری تصریح کرد: در صورتی که انتقال تکنولوژی به داخل کشور صورت گیرد، صنعت خودرو ایران از مونتاژکاری فاصله گرفته و توان طراحی و تولید محصولات در داخل کشور فراهم خواهد شد.

به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با اشاره به برخی همکاری های مشترک خودروسازان با شرکتهای خارجی در یک سال اخیر، اظهار داشت: بی تردید نگاهی که یکسوی آن توانمندی های داخلی و سوی دیگر تجربه کشورهای موفق جهانی در صنعت خودرو باشد خودروسازی ایران  را به سمت توسعه و پیشرفت هدایت خواهد کرد./

خواندن 200 دفعه

دفتر ارتباط مردمی

دفتر تهران
تهران ، بهارستان، مجلس شورای اسلامی

تلفن:02133440087

فکس:02139932614


دفتر شهرستان داراب
داراب ، سه راه بهار، ساختمان پشت بانک کشاورزی ، طبقه اول

تلفکس:07153523798


دفتر شهرستان زرین دشت
زرین دشت ، حاجی آباد، خیابان امامزادده ،ساختمان کوثر، طبقه دوم

تلفن:07153721419


instagram.com/doctor_ansari

 telegram.me/doctor_ansari

 

جستجو

آمار سایت