عدم اعتقاد وزیرصنعت به سیاست‌گذاری در حوزه صنعت و تجارت/ادغام ساختار اداری ابزار موفقیت تجاری و صنعتی

 عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزیر صنعت، معدن و تجارت اعتقادی به سیاست گذاری در حوزه صنعت و تجارت ندارد، گفت: برای موفقیت در صنعت و تجارت جهانی باید ساختارهای اداری را ادغام کنیم.

 

رضا انصاری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص تفکیک وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت، اظهار داشت: سوالی که در این مورد به‌وجود می‌آید این است که این ادغام چرا صورت گرفته که اکنون باید مجددا تفکیک صورت بگیرد.

نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت را در دنیا با هدف یک پارچه‌کردن سیاست‌های صنعتی و تجاری ادغام می‌کنند، گفت: در دنیا ابزار‌های سیاست‌گذاری صنعت و تجارت باید برای تحقق اهداف توسعه کشور هم‌راستا با یگدیگر باشند.

انصاری با اشاره به اینکه ادغام ساختارهای حوزه تجارت و صنعت عمل بسیار درستی بوده است، اضافه کرد: مشکل این ادغام از جایی آغاز می‌شود که افراد متصدی این وزارتخانه‌ توانایی و اراده این ادغام را نداشته اند و هنوز ادغامی صورت نگرفته، زیرا هنوز قانون وزارت صنعت، معدن و تجارت مصوب مجلس شورای اسلامی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه دولت باید به‌جای فکر جداسازی این وزارتخانه به فکر ساختارهای یک‌پارچه و ادغام به‌معنای واقعی باشد، عنوان کرد: یکی از مشکلات وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال‌های اخیر شخص وزیر بوده است و وزیر فعلی اعتقادی به سیاست گذاری در حوزه صنعت و تجارت ندارد، عمدتا تفکر حاکم بر وزیر مدیریت بنگاه ها است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه وزیر باید به حوزه سیاست گذاری و تدوین استراتژی ورود کند، خاطرنشان کرد: تجربه جهانی نشان داده که برای موفقیت در صنعت و تجارت بین‌الملل باید سیاست‌های یکپارچه و هم‌راستایی داشته باشیم و ابزار آن ادغام ساختارهای اداری است./

خواندن 260 دفعه

دفتر ارتباط مردمی

دفتر تهران
تهران ، بهارستان، مجلس شورای اسلامی

تلفن:02133440087

فکس:02139932614


دفتر شهرستان داراب
داراب ، سه راه بهار، ساختمان پشت بانک کشاورزی ، طبقه اول

تلفکس:07153523798


دفتر شهرستان زرین دشت
زرین دشت ، حاجی آباد، خیابان امامزادده ،ساختمان کوثر، طبقه دوم

تلفن:07153721419


instagram.com/doctor_ansari

 telegram.me/doctor_ansari

 

جستجو

آمار سایت