عدم‌نظارت‌کافی وزارت‌صنعت بر ایمنی معادن/ معدن زمستان یورت جزء ایمن‌ترین معادن کشور بود

رضا انصاری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص ایمن سازی معادن کشور و استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا در معادن، اظهار داشت: طبق گزارش معاون معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت در جلسه کمیسیون صنایع ومعادن مجلس شورای اسلامی، معدن حادثه دیده زمستان یورت آزادشهر جزء ایمن‌ترین معادن کشور بود، این تصور را باید داشت که باقی معادن کشور دارای شاخصه‌های استاندارد پایین‌تری از این معدن باشند.

نماینده مردم داراب و زرین‌دشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید احتمال مشاهده حوادثی مانند حادثه معدن یورت را بدهیم، گفت: در بحث ایمنی معادن کشور یکی از مشکلات ضعف نظارت‌ها است که از وظایف وزارت صنعت، معدن و تجات بوده و این وزارتخانه وظایف خود را به‌خوبی انجام نداده است.

انصاری با اشاره به اینکه یکی دیگر از مشکلات معادن کشور برخوردار نبودن از تکنولوژی‌های روز دنیا است، اضافه کرد: مدیریت معادن کشور به معنای واقعی کلمه به بخش خصوصی واگذار  نشده است باید بتوانیم در بخش‌های صنعت و معدن خصوصی‌سازی را به معنای واقعی کلمه عملی کنیم.

وی افزود: باید به سمت رقابت پذیری بخش‌های صنعت و معدن کشور حرکت کنیم و دولت و مجلس شورای اسلامی نقش نظارتی خود را به‌خوبی هرچه تمام‌تر ایفا کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان، خاطرنشان کرد: اگر در ادامه کار در این زمینه‌ها پیگیری‌های جدی صورت نگیرد ممکن است اخبار بدی را در حوزه معادن بشنویم./

پایان پیام

خواندن 261 دفعه

دفتر ارتباط مردمی

دفتر تهران
تهران ، بهارستان، مجلس شورای اسلامی

تلفن:02133440087

فکس:02139932614


دفتر شهرستان داراب
داراب ، سه راه بهار، ساختمان پشت بانک کشاورزی ، طبقه اول

تلفکس:07153523798


دفتر شهرستان زرین دشت
زرین دشت ، حاجی آباد، خیابان امامزادده ،ساختمان کوثر، طبقه دوم

تلفن:07153721419


instagram.com/doctor_ansari

 telegram.me/doctor_ansari

 

جستجو

آمار سایت